ჩვენ ვიყენებთ ქუქი–ფაილებს თქვენი გამოცდილებისა და ჩვენი სერვისების გასაუმჯობესებლად. თუ თქვენ განაგრძობთ საიტის თვალიერებას, გაითვალისწინეთ, რომ თქვენ ეთანხმებით მათ გამოყენებას. დამატებითი ინფორმაციისთვის იხილეთ ჩვენი კონფიდენციალურობის პოლიტიკა ვეთანხმები
- 1999 - საავტორო წიგნი:
„ეროვნული ბანკის მონეტარული საკრედიტო პოლიტიკა და საბანკო სისტემის განვითარების პერსპექტივები“
- 2013 - წმ. გიორგის სახელობის გამარჯვების ორდენი (№ 073) გაცემული საქართველოს პრეზიდენტის მიერ ქვეყნის განვითარებასა და წინსვლაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის
- 2021 - მეგობრობის ორდენი გაცემული ყაზახეთის პრეზიდენტის მიერ ქვეყნის ეკონომიკაში შეტანილი მნიშვნელოვანი წვლილისთვის და საქართველოსა და ყაზახეთის ხალხებს შორის მშვიდობის, მეგობრობისა და თანამშრომლობის ხელშეწყობისთვის
- 1999 - დოქტორის ხარისხი ეკონომიკაში, ეკონომიკის მეცნიერებათა დოქტორი
- 1993 - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი; ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტი ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ბაკალავრი
- 1993 - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი; ეკონომიკის ფაკულტეტი, სპეციალობა: მაკროეკონომიკა, ეკონომიკის მაგისტრი