We use cookies to improve your experience and our services. If you continue to browse the site, you agree to their use. For more information, see our  Privacy Policy
GIG will employ excellent students
„Georgian Industrial Group" as a socially responsible company is implementing another project in educational sector." GIG will give the students involved in the educational programs the opportunity to receive practical training to improve professional skills in parallel to their studies and it will employ excellent students.
For this purpose, the Memorandum of Cooperation was signed between the Georgian Industrial Group and Ilia State University. According to the agreement, the company will give opportunity to excellent students of Ilia State University's new Master's program "Energy and Mineral Resources Management and Sustainable Development" to receive a practical training in GGG affiliated companies at the end of the 4th semester. In addition, relevant lectures and meetings will be held.
The Memorandum of Understanding was signed by Zurab Gelenidze, the General Director of Georgian Industrial Group and Nino Dvalidze, Deputy Rector of Iliauni.